aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Dotacje na Podlasiu – pieniądze dla przedsiębiorców z terenów Natura 2000

4 października 2016
Dotacje na Podlasiu – pieniądze dla przedsiębiorców z terenów Natura 2000

Podlascy przedsiębiorcy stoją  przed kolejną szansą pozyskania środków unijnych na realizacje planowanych inwestycji. 19 września ruszył nabór wniosków w ramach działania 1.5 Wspieranie przedsiębiorczości i zatrudnienia w gminach, których rozwój uwarunkowany jest Siecią Natura 2000.

Ważne jest aby przedsięwzięcie wpisywało się w lokalne strategie rozwoju lub inne programy opracowane lokalnie. Projekty powinny zapewniać zrównoważone korzyści społeczno-ekonomiczne i zapewniać nowe miejsca pracy. Im więcej tym lepiej dla oceny projektu. Mikro i małe przedsiębiorstwa mogą uzyskać nawet do 70% dofinansowania projektu, te średnie do 60%. Maksymalna wartość wydatków zaliczona w poczet wydatków kwalifikowanych to 1 000 000 zł.

Nabór potrwa do 23 października a złożone w nim wnioski powalczą o dotacje z puli 20 000 000zł. Dofinansowanie otrzymają inwestycje realizowane w gminach, w których rozwój uwarunkowany jest siecią Natura 2000. Za takie uważa się gminy, w których udział powierzchni obszarów Natura 2000 w powierzchni całkowitej jest wyższy od średniej dla EU27 (18,36%).

Wsparcie obejmowało będzie szereg działań związanych z wykonaniem inwestycji związanych z wykonaniem inwestycji. Będzie to m.in.: wydatki na środki trwałe, w szczególności maszyn i urządzeń, czy materiały i roboty budowlane, o ile dotyczą budynku wykorzystywanego tylko do celów działalności objętej wnioskiem o dofinansowanie.  Jeśli przedmiotem działalności nie są usługi w sektorze transportu będzie to także zakup środków transportu. Zaliczone zostaną również wydatki opracowania dokumentacji związanej z przygotowaniem projektu, nadzór budowlany i autorski, jak i te dotyczące energetyki odnawialnej.

Marta Maciąg, Ascend Consulting


POWIĄZANE

Rada Polityki Pieniężnej podjęła dziś decyzję o utrzymaniu stóp procentowych na ...

ARiMR informuje, że tylko do dziś można ubiegać się o wsparcie z Krajowego Planu...

Unia Europejska i Grupa Banku Światowego, wraz z rządem Ukrainy, uruchomiły Inst...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę