Adama_15.03.2020
Azoty_16.03.2020

Dotacje na Podlasiu – pieniądze dla przedsiębiorców z terenów Natura 2000

4 października 2016
Dotacje na Podlasiu – pieniądze dla przedsiębiorców z terenów Natura 2000

Podlascy przedsiębiorcy stoją  przed kolejną szansą pozyskania środków unijnych na realizacje planowanych inwestycji. 19 września ruszył nabór wniosków w ramach działania 1.5 Wspieranie przedsiębiorczości i zatrudnienia w gminach, których rozwój uwarunkowany jest Siecią Natura 2000.

Ważne jest aby przedsięwzięcie wpisywało się w lokalne strategie rozwoju lub inne programy opracowane lokalnie. Projekty powinny zapewniać zrównoważone korzyści społeczno-ekonomiczne i zapewniać nowe miejsca pracy. Im więcej tym lepiej dla oceny projektu. Mikro i małe przedsiębiorstwa mogą uzyskać nawet do 70% dofinansowania projektu, te średnie do 60%. Maksymalna wartość wydatków zaliczona w poczet wydatków kwalifikowanych to 1 000 000 zł.

Nabór potrwa do 23 października a złożone w nim wnioski powalczą o dotacje z puli 20 000 000zł. Dofinansowanie otrzymają inwestycje realizowane w gminach, w których rozwój uwarunkowany jest siecią Natura 2000. Za takie uważa się gminy, w których udział powierzchni obszarów Natura 2000 w powierzchni całkowitej jest wyższy od średniej dla EU27 (18,36%).

Wsparcie obejmowało będzie szereg działań związanych z wykonaniem inwestycji związanych z wykonaniem inwestycji. Będzie to m.in.: wydatki na środki trwałe, w szczególności maszyn i urządzeń, czy materiały i roboty budowlane, o ile dotyczą budynku wykorzystywanego tylko do celów działalności objętej wnioskiem o dofinansowanie.  Jeśli przedmiotem działalności nie są usługi w sektorze transportu będzie to także zakup środków transportu. Zaliczone zostaną również wydatki opracowania dokumentacji związanej z przygotowaniem projektu, nadzór budowlany i autorski, jak i te dotyczące energetyki odnawialnej.

Marta Maciąg, Ascend Consulting


POWIĄZANE

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaca pomoc suszową dla roln...

30 lipca 2019 r. na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ministrem Rolnictwai Rozwo...

Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił szóstą edycję konkursu na premię technolog...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę