aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

150 ton nielegalnego mięsa na granicy z Rosją

28 grudnia 2005
Funkcjonariusze rosyjskiej służby nadzoru weterynaryjnego i fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) zatrzymali na granicy z Ukrainą około 150 ton mięsa, które - jak podała agencja Interfax-Ukraina - dostarczano do Rosji z podrobioną dokumentacją z jednego z krajów europejskich.
 
Szef rosyjskiej Federalnej Służby ds. Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Siergiej Dankwert powiedział, że "w dokumentach napisano, że wwożona jest wołowina, a było to mięso innego zwierzęcia". Przedstawiciel Rossielchoznadzoru dodał, że zatrzymanie mięsa było zaplanowane, bo obserwowano jego transport, a dokumenty wzbudziły podejrzenia.

Dankwert nie wykluczył, że zarekwirowane mięso może pochodzić z krajów, skąd dostawy mięsa do Rosji są zabronione. Dostawy te są m.in. zabronione z Polski.

W ostatnich dniach Dankwert powiedział, że wiele ukraińskich firm sprowadza mięso z Polski, by następnie sprzedać je na rynek rosyjski.

Zakaz importu mięsa z Polski obowiązuje w Rosji od 10 listopada, a od 14 listopada - także produktów pochodzenia roślinnego. Strona rosyjska uzasadniła te drastyczne kroki fałszowaniem przez polskich eksporterów świadectw weterynaryjnych i fitosanitarnych. Polska przyznała, że w handlu żywnością z Rosją wystąpiły nieprawidłowości.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę