Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Agro-Duda Sp. z o.o. inwestuje w trzodę chlewną

19 sierpnia 2004

Zarząd Zakładów Mięsnych Duda S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, że podmiot zależny w 100 % - spółka Agro-Duda Sp. z o.o. z siedzibą w Grąbkowie, podpisał w trybie obiegowym dwie umowy kredytowe z Bankiem Polska Kasa Opieki S.A. I Centrum Klientów Korporacyjnych w Poznaniu. Bank pozytywnie ocenił przedstawiony przez Spółkę plan finansowy oraz możliwość jego realizacji.

Pierwsza z umów to umowa o udzielenie długoterminowego (10-letniego) kredytu inwestycyjnego w wysokości 10 mln zł (słownie: dziesięć milionów złotych), przeznaczonego na modernizację i wyposażenie fermy trzody chlewnej położonej w miejscowości Nowy Świat, gm. Lubsza, powiat Brzeg, woj. opolskie. Okres kredytowania - od dnia 12.08.2004 r. do 30.06.2014 r..

Druga z umów, to umowa o udzielenie odnawialnego kredytu obrotowego w wysokości 2 mln zł (słownie: dwa miliony złotych), przeznaczonego na finansowanie zakupu środków do produkcji i działalności fermy w okresie dochodzenia do pełnej zdolności produkcyjnej. Okres kredytowania: 16.08.2004 r. do 30.06.2006 r.

Podpisanie w/w umów kredytowych pozwoli Spółce Agro-Duda sfinansować modernizację nabytej w dniu 19.04.2004 nieruchomości o powierzchni 8.98.00ha zabudowanej fermą tuczu trzody chlewnej, położonej w Nowym Świecie.

Spółka po przeprowadzeniu modernizacji planuje utrzymywanie tam 2.200 sztuk loch w cyklu otwartym. Produktem fermy będą warchlaki (o wysokiej mięsności) o wadze około 25 kg. Szacowana wielkość produkcji około 50.000 sztuk warchlaków rocznie.


POWIĄZANE

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z Głównym Inspektoratem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę