aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Befsztyk bez ryzyka

27 stycznia 2004

Zakończyła się dwudniowa kontrola inspektorów unijnych w czterech kujawsko-pomorskich firmach produkujących towary grożące przemieszczaniem się BSE.

Inspektorzy z Brukseli odwiedzili Zakład Utylizacyjny w Jezuickiej Strudze, Zakład Przetwórczy Viando w Radojewicach, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kier w Jastrzębie i Golpasz w Golubiu-Dobrzyniu. Dotarli także do powiatowych inspektoratów weterynarii w Inowrocławiu, Świeciu i Golubiu-Dobrzyniu. - Kontrola przeprowadzona była pod kątem nadzoru nad BSE, utylizacją i produkcją środków żywienia zwierząt - wyjaśnia Bogumiła Mikołajczak, wojewódzki lekarz weterynarii. - Oficjalny raport otrzymamy za dwa tygodnie, ale już dziś wiadomo, że nadzór weterynaryjny jest bardzo dobry.
Ryszard Dylas, prezes zakładu w Jezuickiej Strudze odetchnął: - Kontrola, mimo że dotyczyła przede wszystkim nadzoru weterynaryjnego, była dla nas bardzo stresująca. Gdyby "coś nie grało" inspekcja weterynaryjna wyciągnęłaby odpowiednie wnioski.
Przedstawiciele UE zajrzeli do dokumentów, sprawdzili linie produkcyjne oraz miejsca przechowywania niebezpiecznych odpadów i sposób przyjmowania ich do utylizacji. Skontrolowali, czy do pasz nie są dodawane mączki mięsno-kostne zakazane w żywieniu wszystkich zwierząt rzeźnych od listopada ub.r.
Kujawsko-Pomorskie było jedynym województwem, w którym skontrolowano nadzór nad BSE. Jak zapewnia Piotr Kołodziej, główny lekarz weterynarii, konsumenci wołowiny nie powinni się obawiać: - Unijna kontrola pozostałości substancji szkodliwych w organizmach zwierząt oraz systemu związanego z zabezpieczeniem przed chorobą BSE wykazuje, że poprawia się sytuacja w tym zakresie.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę