aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Brazylia: rusza eksport świeżej wołowiny do Chin

21 grudnia 2015
Trzy brazylijskie rzeźnie (Marfring, Minerva i Berlin) ze stanu Sao Paulo już wkrótce otrzymają świadectwa umożliwiające eksport świeżej wołowiny na rynek chiński - poinformowała FAMMU/FAPA powołując się na brazylijskie ministerstwo rolnictwa.

Oczekuje się, że Brazylia będzie dostarczać na ten rynek elementy wołowe takie jak: łata, łopatka, mięso z udźca oraz inne części, które trafią do supermarketów. Elementy wysokiej jakości, jak polędwica wołowa będzie można kupić w ekskluzywnych zachodnich restauracjach i hotelach. Obecnie Brazylia eksportuje nieprzetworzoną wołowinę do Hongkongu, Filipin, Singapuru, Malezji i Wietnamu.

Chiny są niewielkim importerem wołowiny. Spożycie mięsa wołowego w Chinach jest bardzo niskie, wynosi ono bowiem zaledwie 6 kg/osobę w porównaniu ze spożyciem 30 kg/osobę mięsa wieprzowego. Rynek chiński ma jednak duży potencjał wzrostu jeżeli chodzi o możliwość zwiększenia spożycia mięsa wołowego. Od połowy 2007 roku braki na rynku wieprzowiny spowodowały wzrost cen wszystkich gatunków mięsa, w tym wołowiny, co z kolei otwiera możliwości zwiększenia importu tego gatunku mięsa do Chin.

POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę