A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Cena półtusz wieprzowych na eksport poszła w górę

25 września 2003

Coś za coś – krótko komentują maklerzy decyzję Agencji Rynku Rolnego odnośnie podwyżki cen półtusz wieprzowych sprzedawanych na eksport. Dziś po raz ostatni można je kupić po 2,20 zł za kilogram. Na następnym przetargu cena wzrośnie o 60 gr.

To dobry ruch w kierunku zabezpieczenia krajowych zapasów, które kurczą się w bardzo szybkim tempie, ale cios dla eksporterów. Dla nich zakup półtusz po 2,80 zł to ruch zupełnie nieopłacalny. To oznacza koniec handlu z Ukrainą, Rosją i Białorusią, które za nasz towar nie zapłacą więcej niż 70 centów za kilogram – komentuje Adam Wierzbowski z internetowej giełdy Netbrokers w Krakowie.
 
W związku z tym dzisiejszy przetarg to istne szaleństwo. Półtusze kupują nawet ci, którzy nie mają podpisanych żadnych kontraktów. To dobry interes, bo zawsze będzie można mięso odsprzedać z dużym zyskiem.
 
A na rynku mięsa każdy towar znajduje nabywców. To efekt odczuwalnego już świńskiego dołka. Chyba nie doczekamy się już równowagi. Świń jest albo za dużo, albo za mało – dodają maklerzy.


POWIĄZANE

W swoim najnowszym komunikacie Zwiazek Zawodowy Rolnikow "KORONA" zwraca uwagę n...

Zgodnie z zapowiedzią minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus 8 maja 2023 ...

30 marca odbyło się posiedzenie grupy roboczej „Wołowina i cielęcina” Copa-Cogec...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę