informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Ceny miesa drgnęły

5 maja 2003

- Nareszcie drgnęło - mówią z dużą ulgą maklerzy giełd towarowych, handlujący mięsem

Zakłady mają wreszcie okazję pozbyć się dużej ilości mięs drobnych, które sprzedają się coraz lepiej - i to nie tylko na krajowym rynku. Zainteresowana zakupami jest też Ukraina, która gotowa jest płacić za kilogram drobnych mięs drugiej klasy około 3,30 zł. To nieco poniżej kosztów produkcji, ale bardziej opłacalne, niż magazynowanie - mówią maklerzy. Jutro przetarg na półtusze wieprzowe, których cenę Agencja obniżyła z 3,00 do 2,50 zł za kilogram. Eksporterzy szykują się do dużych zakupów, bo Rosjanie mają już nowe pozwolenia na zakup mięsa.

Tymczasem możemy utracić rynki zbytu w Rumunii, bo Węgrzy uruchomili eksport półtusz z dopłatami, co sprawi, że będą od nas bardziej konkurencyjni.

- Pomijając handel mięsami drobnymi, na giełdach towarowych większego ruchu nie widać. Ceny mięsa lepszej jakości są nadal stabilne - komentuje Adam Wierzbowski z giełdy Net-Brokers w Krakowie.


POWIĄZANE

Rada Sektora Wołowiny zaprezentowała w piątek w ministerstwie rolnictwa ...

Uzgodnienie z konsorcjum banków wstępnych warunków finansowania...

Uważamy, że projekt prezydenta powinien rozwiązać problem kredytów frankowych - ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę