aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Ceny - Mięso

10 kwietnia 2008
Nogi i głowy wieprzowe na afrykański rynek – to właściwie jedne z niewielu towarów, które udaje się wysłać za granicę. Eksport mięsa do Rosji, na Ukrainę i do Łotwy nadal pozostawia wiele do życzenia. Firmy kupują głowy najczęściej już powyżej złotówki za kilogram. Nielicznym udaje się wynegocjować 70 groszy.

Nóg właściwie kupić nie można. Realizowane są tylko kontrakty pod wcześniejsze zamówienia. I jak przekonują maklerzy, lepiej nie będzie. Niewielki popyt na rynku wewnętrznym ogranicza ubój tuczników, więc kłopoty z zakupem takich elementów będą coraz większe.

Popytem cieszą się też skórki, tłuszcze czy podgardla. Ceny wyraźnie idą w górę. I tak na przykład jeszcze do niedawna kilogram skórek był wyceniany średnio na 40 groszy. Teraz cena jest dwa razy wyższa, a i tak dla wielu wydaje się atrakcyjna.

Jak przekonują maklerzy, to tylko sztuczny ruch. Wielu klientów korzysta z okazji i robi czysto spekulacyjne zakupy. Tak jak w przypadku mięs drobnych, których ceny były już tak niskie, że nie można było oprzeć się pokusie. Wzmożony popyt napędził już jednak podwyżki.

MIĘSA DROBNE  zł/kg        
klasa II
50/50    3,0 – 4,0
60/40    3,5 – 5,5
80/20    3,8 – 7,2


POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę