Adama_15.03.2020
Azoty_16.03.2020

Ceny świń w UE

23 sierpnia 2005

Pomimo, iż obecnie w wielu krajach europejskich podaż świń lekko się zwiększyła, fakt ten nie może ustanawiać wielkości popytu. W wielu miejscach ludzie powracający z wakacji powodują wzrost popytu, tym samym lekko wzrastają ceny szacunkowe w Holandii, Francji, Belgii, Austrii i Niemczech. Obecnie ten pozytywny trend nie może być przełamany, pomimo, że w niektórych krajach poniedziałek był dniem wolnym. Nawet w Danii i Szwecji odnotowano znakomity wzrost cen w tym tygodniu.

Po zakończeniu realizacji ostatnich zamówień, odnotowano stymulację popytu wynikającą z nieznacznie rosnących cen. Podczas, gdy wskaźnik obrotu handlowego stał się wystarczająco zadowalający, wiele zakładów ubojowych wciąż narzeka na zbyt niskie zyski.

Trend: Popyt stymulowany przez zachowania kupujących sprawia, że rynek wieprzowiny pozostaje stabilny. Także wagi ubojowe pozostają stale na porównywalnie niskim poziomie. W związku z tym nie można się spodziewać żadnego krótkoterminowego wzrostu podaży. Jednak z drugiej strony: jeśli pogoda się poprawi, ludzie znów zaczną grillować, a tym samym popyt wzrośnie. Dlatego też, tendencja wzrostowa mogłaby trwać dalej.


POWIĄZANE

Rada Sektora Wołowiny zaprezentowała w piątek w ministerstwie rolnictwa ...

Uzgodnienie z konsorcjum banków wstępnych warunków finansowania...

Uważamy, że projekt prezydenta powinien rozwiązać problem kredytów frankowych - ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę