a_bio_expo_Ptak
a_kanaba_750

Ceny świń w UE

23 sierpnia 2005

Pomimo, iż obecnie w wielu krajach europejskich podaż świń lekko się zwiększyła, fakt ten nie może ustanawiać wielkości popytu. W wielu miejscach ludzie powracający z wakacji powodują wzrost popytu, tym samym lekko wzrastają ceny szacunkowe w Holandii, Francji, Belgii, Austrii i Niemczech. Obecnie ten pozytywny trend nie może być przełamany, pomimo, że w niektórych krajach poniedziałek był dniem wolnym. Nawet w Danii i Szwecji odnotowano znakomity wzrost cen w tym tygodniu.

Po zakończeniu realizacji ostatnich zamówień, odnotowano stymulację popytu wynikającą z nieznacznie rosnących cen. Podczas, gdy wskaźnik obrotu handlowego stał się wystarczająco zadowalający, wiele zakładów ubojowych wciąż narzeka na zbyt niskie zyski.

Trend: Popyt stymulowany przez zachowania kupujących sprawia, że rynek wieprzowiny pozostaje stabilny. Także wagi ubojowe pozostają stale na porównywalnie niskim poziomie. W związku z tym nie można się spodziewać żadnego krótkoterminowego wzrostu podaży. Jednak z drugiej strony: jeśli pogoda się poprawi, ludzie znów zaczną grillować, a tym samym popyt wzrośnie. Dlatego też, tendencja wzrostowa mogłaby trwać dalej.


POWIĄZANE

Według przedstawicieli branży mięsnej wszystko wskazuje na to, że najbliższe Świ...

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy Weterynarii przysłał do naszej radakcji od...

Sokołów S.A. sfinalizował kolejną inwestycję, której celem jest minimalizacja wp...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę