aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ceny - Wieprzowina

21 lipca 2008
Mimo braku zwiększonego popytu ze strony konsumentów, ceny wieprzowiny nadal pną się w górę. I zdaniem ekspertów przynajmniej do połowy sierpnia taki stan się utrzyma. Wszystko przez zdecydowanie mniejszą ilość zwierząt odstawianych do punktów skupu. O braku wystarczającej ilości trzody chlewnej na rynku, świadczyć może zainteresowanie przetargami na Internetowej Giełdzie Rolnej.

Sprzedano całość wystawionego towaru – 110 sztuk tuczników. I to po zdecydowanie wyższej niż poprzednio cenie. W ubiegłym tygodniu za kilogram kupujący zapłacił 5 złotych 73 grosze, w tym kilogram wyceniony został na 5 złotych 95 groszy.

„Sprzedaż zaczęła się rozkręcać i mamy nadzieję, że nie jest ona chwilowa. Wszyscy liczymy, że teraz każda wystawiana partia będzie szybko znajdowała nabywców” – mówią maklerzy. Ale na to trzeba poczekać do sierpnia, bo większość oferentów, dopiero za dwa – trzy tygodnie będzie wystawiać tuczniki na sprzedaż.

Ostatnie dni na Internetowej Giełdzie to dominacja ofert kupna tuczników. I już widać, że zainteresowanie ze strony zakładów przetwórczych jest i to spore. Widać to przede wszystkim po rosnących cenach kupna. Jeszcze w zeszłym tygodniu oferty były na poziomie 5 złotych 25 groszy, dziś dochodzą do 5 złotych 70 groszy za kilogram.

Maksymalne oferty kupna tuczników
Internetowa Giełda Rolna      zł/kg
tydzień temu
    wtorek        5,25
    czwartek    5,40

w poprzednim tygodniu
    wtorek        5,60
    piątek         5,70


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę