Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Ceny - Wieprzowina (wtorek)

17 stycznia 2007

Jest źle – może być jeszcze gorzej, mówią maklerzy handlujący mięsem. Jeśli nie ożywi się eksport, czarny scenariusz potrwa przynajmniej do połowy marca.

Tak więc ceny lecą w dół. Nikt niczego nie szuka. Niczego też nie brakuje. Do transakcji dochodzi sporadycznie. I tak na przykład szynka z kością kosztuje dzisiaj nie więcej jak 5 złotych 70 groszy. Pod koniec roku ceny dochodziły do 6,5 złotego za kilogram. Łopatka staniała przynajmniej o 50 groszy.

Liczyliśmy na ożywienie, które mogło przynieść przystąpienie do Unii Rumunii i Bułgarii. Ale skończyło się tylko na sondowaniu rynku. Od czasu do czasu pojawiają się oferty sprzedaży półtusz wieprzowych na eksport.

Chodzi o rotację zapasów z Agencji Rezerw Materiałowych. Mimo atrakcyjnych cen – nawet 4 złote 30 groszy za kilogram, Białorusini którzy przymierzali się do zakupów, wycofali się. Czekają na większe spadki i...pewnie się doczekają – komentują maklerzy.

PÓŁTUSZE WIEPRZOWE CHŁODZONE zł/kg
klasa E 4,60 – 4,70
klasa U 4,50
klasa R 4,30

Najwyraźniejsze przeceny dotknęły półtusze wieprzowe. Towar w najwyższej klasie E kosztuje zaledwie 4 złote 60 groszy – 4 złote 70 groszy za kilogram – mówi Andrzej Dębowski z Giełdy Rol-Petrol w Łodzi.


POWIĄZANE

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z Głównym Inspektoratem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę