aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Constar chce sprzedawać swoje wyroby pod inną marką

10 maja 2005

Constar rozmawia z sieciami handlowymi o sprzedaży swoich wędlin pod marką Krakus - powiedziała na poniedziałkowej konferencji prasowej producentka programu TVN "Uwaga!" Monika Szymborska, powołując się na sygnały od przedstawicieli sieci handlowych.

Są sygnały, że Constar podjął rozmowy z sieciami handlowymi, sugerując, że skoro wędliny pod marką Constaru źle się sprzedają, należy je sprzedawać pod marką Krakus –  powiedziała Szymborska. Zarówno produkty marki Krakus, jak i linia produktów Constar są wytwarzane w zakładach Constar w Starachowicach należących do Grupy Animex.

Będziemy się starali wrócić do sprzedaży z całym asortymentem Constaru w miarę odzyskiwania zaufania przez sieci handlowe i konsumentów. Rozmowy w sprawie sprzedaży naszych produktów są prowadzone nie tylko o Krakusie. Rozpoczęliśmy starania, by otoczyć zakłady w Starachowicach specjalnym nadzorem –  powiedział PAP w poniedziałek przewodniczący Rady Nadzorczej Constaru Zbigniew Szpak.

Fakt zwrócenia się przez Constar z propozycją rozmów w sprawie sprzedaży jego produktów potwierdził w poniedziałek w rozmowie z PAP rzecznik prasowy sieci Geant, Damian Tonczek.

Będziemy jednak weryfikować wszystkie możliwe zagrożenia, biorąc pod uwagę interes naszych klientów. Nie wiem, co z takich rozmów może wynikać. Constar musi przedstawić wiarygodne dokumenty, potwierdzenia i zezwolenia. Jeżeli to będzie spełniało przewidziane polskim prawem normy, to wówczas jest możliwość ewentualnej współpracy. Jakie produkty będą kupowane - tego jeszcze nie wiem –  powiedział Tonczek.

W połowie kwietnia TVN i "Rzeczpospolita" poinformowały, że we wspólnym śledztwie dziennikarze wykryli, iż pracownicy Constaru "odświeżają" zapleśniałe kiełbasy, a wędlinom na etykietach przedłużają terminy ważności. Obecnie śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Kielcach, po przejęciu sprawy z Prokuratury Rejonowej w Starachowicach.

Przedstawiciele TVN na poniedziałkowej konferencji zwrócili uwagę, że osoby odpowiedzialne za "odświeżanie" wędlin nie poniosły do dziś konsekwencji, zaś Constar prowadzi - zdaniem wiceprezesa TVN Edwarda Miszczaka - atak na media.

Dziennikarzom przedstawiono nagranie wypowiedzi głównego lekarza weterynarii Krzysztofa Jażdżewskiego, który przyznał, że choć Constar nie może eksportować swoich wyrobów, to może je sprzedawać na terenie Polski.

Monika Szymborska podkreśliła, że nieprawdą jest, iż TVN utrudniał skontaktowanie się prokuratury z dziennikarką, która przygotowała materiał. Szymborska zapewniła, że oficjalne wezwanie dla dziennikarki do prokuratury nigdy nie nadeszło.

Odniosła się w ten sposób do ubiegłotygodniowej informacji rzecznika Prokuratury Okręgowej w Kielcach Bogdana Karpa, który powiedział PAP, że w momencie gdy prokuratura zwróciła się do TVN w sprawie przesłuchania jako świadka dziennikarki - współautorki materiału o Constarze, prokuratura otrzymała "informację, że taka osoba nie pracuje w TVN".

Szymborska dodała też, że TVN już przekazał prokuraturze materiały źródłowe, które posłużyły do reportażu.

Śledztwo ws. nieprawidłowości w zakładach mięsnych Constaru będzie nadzorował zastępca prokuratora generalnego Kazimierz Olejnik. Jak poinformował PAP, jeszcze w poniedziałek zapozna się z tą sprawą.

W sobotę TVN i "Rzeczpospolita" zwróciły się do ministra sprawiedliwości Andrzeja Kalwasa z apelem o podjęcie interwencji w sprawie śledztwa. Według nich bowiem, wśród informacji przekazywanych prasie przez prokuraturę "eksponowane miejsce zajmują kwestie badania wiarygodności i zgodnego z prawem działania dziennikarzy", a marginalizowane są kwestie dotyczące "śledztwa w sprawie przestępstw popełnionych w zakładach Constar".

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Bogdan Karp poinformował PAP w poniedziałek, że prokuratura ta przesłała wszelkie stosowne dokumenty do Prokuratury Krajowej.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę