aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Constar SA deklaruje gotowość współpracy w wyjaśnianiu nieprawidłowości

18 kwietnia 2005

Starachowickie zakłady mięsne Constar SA, w których wykryto poważne nieprawidłowości przy konfekcjonowaniu żywności, zadeklarowały "pełną gotowość współpracy ze wszystkimi zainteresowanymi rozwiązaniem i wyjaśnieniem zaistniałej sytuacji" - zapewnił w sobotę przewodniczący Rady Nadzorczej Constaru, Zbigniew Szpak, w oświadczeniu przesłanym PAP.

W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy współpracę z Komendą Powiatową starachowickiej policji, gwarantując otwartość i pomoc w podejmowanych, niezbędnych działaniach –  poinformował Szpak.

Aspirant Robert Ziółkowski z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach potwierdził w sobotę w rozmowie z PAP, że "były wykonywane czynności w związku z sytuacją w Constarze" przez starachowicką policję.

Decyzją Inspekcji Weterynaryjnej w piątek w zakładach mięsnych Constar SA wstrzymano produkcję działu konfekcjonowania wędlin. Poważne nieprawidłowości w zakładach, m.in. "odświeżanie olejem zapleśniałych kiełbas i przedłużanie na etykietach terminów ważności wędlin" wykryto dzięki śledztwu dziennikarzy "Rzeczpospolitej" i TVN.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę