aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Coraz bliżej do zniesienia embarga

7 lutego 2007

Ukraina niebawem zniesie embargo na polską żywność. Takie informacje przekazały nam wczoraj polskie służby weterynaryjne, tuż po wizycie kijowskich inspektorów w Warszawie. Teraz trwają rozmowy nad ustaleniem konkretnej daty odblokowania granic.

Jeden z łódzkich zakładów drobiarskich to jak na razie jedyne przedsiębiorstwo, które otrzymało zezwolenie na eksport swoich produktów za wschodnią granicę. Takich zakładów niedługo może być jednak więcej. Kijów przyznał bowiem, że kontrole przeprowadzone w Polsce nie wykazały większych uchybień.

Krzysztof Jażdżewski zastępca Głównego Lekarza Weterynarii: - Strona ukraińska uznaje, że 23 zakłady skontrolowane w październiku i listopadzie spełniają wymagania ukraińskie.

Taka deklaracja to zapowiedź długo oczekiwanego odblokowania granic na polskie mięso i jego wyroby. Mimo, że wznowienie eksportu jest już prawie pewne, nadal nieznana jest dokładna data zniesienia embarga. Obie strony porozumiały się jednak, że jej wyznaczeniem zajmą się teraz ministrowie rolnictwa.

- Czekamy na ustalenie terminu zniesienia embarga przez Ministra Rolnictwa Polski i Ukrainy –dodaje Jażdżewski

Resort Rolnictwa w tej sprawie jak na razie dyplomatycznie milczy, czekając na całkowite rozwiązanie konfliktu i podpisanie stosownych dokumentów.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę