aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Czekają jeszcze na pasztet

9 października 2003

Ponad 35 tys. konserw przekazanych zostanie najuboższym mieszkańcom województwa śląskiego. Z tego około 4 tysięcy zostanie rozdanych w Katowicach. Żywność pochodzi z zapasów Agencji Rynku Rolnego. Mięso przetworzono i w ramach specjalnego programu ma nieodpłatnie trafić do Ośrodków Pomocy Społecznej oraz instytucji, a także organizacji pozarządowych zajmujących się wspieraniem osób ubogich.

– W naszym regionie puszki zgromadzono w częstochowskim Banku Żywności. W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy ich przywożenie. Na razie jednak o wydawaniu, niestety, nie może być mowy – mówi Gabriela Lipińska z biura Zarządu Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Katowicach. Konserwy wyprodukowano w czterech rodzajach. Najwięcej jest tyrolskich oraz mielonki. Znacznie mniej powstało gulaszowych i pasztetu. Pracownicy PCK liczą, że żywność będą mogli wręczyć podopiecznym w przyszłym tygodniu. Nie mogą tego zrobić dopóki nie otrzymają całego przydziału.

Tymczasem do Banku Żywności wciąż nie przywieziono części konserw. – Już od paru dni ludzie dopytują się, czy to prawda, że dysponujemy paczkami z produktami spożywczymi. Zainteresowanie jest spore, ale my musimy czekać. Wciąż brakuje pasztetów. Jak tylko znajdą się u nas, zapraszamy – zaznacza Gabriela Lipińska. Konserwy mają wspomóc najuboższych katowiczan. Osoby chcące skorzystać z tej formy pomocy powinny dysponować dokumentem potwierdzającym ich trudną sytuację materialną. Może to być zaświadczenie o rejestracji w Urzędzie Pracy lub z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Przedstawiciele Czerwonego Krzyża zaznaczają, że w zestawieniu z potrzebami darów jest niewiele. Myślą, żeby ich część zachować i wykorzystać podczas robienia paczek na święta Bożego Narodzenia.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę