Czy eksport ruszy?

21 grudnia 2015
Polskie służby weterynaryjne starają się o otwarcie kolejnych zagranicznych rynków zbytu dla polskiego mięsa. Trwają właśnie rozmowy z przedstawicielami Hong –Kongu za chwile do Polski przyjeżdża misja handlowa z Filipin.

Filipińczycy będą kontrolować pięć polskich zakładów zainteresowanych eksportem wieprzowiny na ten 92 miliony rynek. Z kolei pod koniec roku można się spodziewać wizyty przedstawicieli Hong-Kongu. Będą oni sprawdzać skuteczność nadzoru polskich służb weterynaryjnych nad stadami bydła oraz zwalczaniem chorób zakaźnych.

Przedsiębiorcy cieszą się, ale przypominają, że dla nich najważniejszym partnerem handlowym jest Rosja i Ukraina.

Na celowniku inspekcji weterynaryjnej są teraz Chiny. Liczymy, że po zakończeniu olimpiady zostaną wznowione dwustronne rozmowy. To element naszej strategii. Rozmowy z Chińczykami będą jednak bardzo trudne i delikatne.

O tym jak bardzo niech świadczy fakt, że poprzednia wizyta w Warszawie została odwołana w ostatniej chwili. Oficjalnie chińska delegacja spóźniła się na samolot. Nieoficjalnie mówiło się, że powodem „spóźnienia” było zaproszenie Dalajlamy do Polski.POWIĄZANE

Krajowa Rada Izb Rolniczych otrzymała odpowiedź w sprawie kontroli mięsa wieprzo...

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz zdecydowanie negatywnie ocenia propozycję...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę