aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Dania zaostrza prawo dotyczące dobrostanu zwierząt

9 stycznia 2006

Pomimo sprzeciwu Unii wobec zaostrzania przez Danię przepisów dotyczących transportu świń, rząd duński zdecydował się na zainicjowanie czterech nowych projektów pod wspólnym hasłem „Akcja polepszenia dobrostanu zwierząt”.

Regulacje obowiązują od blisko trzech tygodni i zostały wprowadzone przez Ministra ds. Rodziny i Konsumentów, Pana Larsa Barfoeda oraz przez Minister Sprawiedliwości Panią Lene Espersen. Pierwsza z inicjatyw polega na powierzeniu służbie weterynaryjnej obowiązku egzekwowania przepisów o ochronie zwierząt w czasie kontroli stada. Obecnie jest to dobrowolne. Kolejna ma dać władzom kontroli żywności możliwość karania osób łamiących przepisy o ochronie zwierząt. Obecnie leży to w gestii policji i sądów.

Trzecim elementem jest projekt pilotażowy, w ramach którego Duński Dyrektoriat ds. Żywności dokona analizy danych z zakładów utylizacyjnych, dla zidentyfikowania producentów żywca, którzy przekazują na utylizację duże ilości zwierząt.

Proponuje się także, aby raporty policyjne dotyczące transportów zwierząt były automatycznie przekazywane do ministerstwa sprawiedliwości, w celu analizowania nielegalnych trendów w transporcie i oceny, czy nie należy zmienić prawa umożliwiającego łatwiejsze odbieranie licencji przewoźnikom.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę