aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Duda podwoi przychody i zyski

23 listopada 2004

Sesja rozpoczynająca giełdowy tydzień przyniosła wzrost notowań Zakładów Mięsnych Duda o 3 proc. Spółka korzysta z dużego zainteresowania inwestorów w związku ze świetnymi wynikami finansowymi. W III kwartale grupa Duda zarobiła netto niemal 5,4 mln zł, podczas gdy przed rokiem kwartał przyniósł 4,4 mln zł. Rosną również przychody, częściowo dzięki przejmowaniu innych spółek.

Głównym obszarem działalności firmy jest hurtowy ubój i rozbiór mięsa wieprzowego i wołowego. Posiada własne chłodnie, które wykorzystuje do składowania mięsa i jego przetworów. Uzyskane certyfikaty i uprawnienia upoważniają spółkę do eksportu na teren Unii Europejskiej.

W zeszłym tygodniu spółka przedstawiła nowe prognozy wyników finansowych do końca 2005 roku. Zakłada się w nich bardzo wysoką dynamikę zarówno przychodów, jak i zysków firmy. Ważnym elementem realizacji prognoz będzie zapowiedziane na ten miesiąc przejęcie kontroli nad firmami Makton i Eurosmak, przez które Duda uzyska łatwiejszy dostęp do detalicznego rynku warszawskiego. Spółka zakłada wystąpienie pozytywnych synergii wewnątrz grupy oraz możliwości skutecznej redukcji kosztów.

Spółka zamierza również rozwijać własną bazę surowcową, która pozwoli w przyszłym roku zaspokoić potrzeby ZM DUDA na dostawy żywca w 10 proc. Spółka będzie pracować nad optymalizacją procesów produkcyjnych, poprawą płynności finansowej, rozszerzeniem swojej działalności na możliwość magazynowania zboża i jego sprzedaży w najbardziej dogodnym momencie rynkowym. Rozwijać też będzie własną produkcję roślinną, licząc na wzrost wydajności z hektara, uzyskiwanie dopłat bezpośrednich i dotacji oraz zwolnień w podatku dochodowym przewidzianych dla działalności rolniczej.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę