aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Dwuletnia wołowina

10 stycznia 2003

Upływa termin przydatności do spożycia ćwierćtusz wołowych, które znajdują się w zasobach Agencji Rynku Rolnego. Agencja próbowała się ich pozbyć obniżając cenę, ale nie na wiele się to zdało. Problem pozostał i dwuletnia wołowina też. Jakie to rodzi konsekwencje?

Po pierwsze nieporozumienia. Nieoficjalnie wiadomo, że kilka z największych polskich firm mięsnych – w tym Sokołów – postanowiło wycofać się z zakupów agencyjnej wołowiny. Zmusiły ich do tego przykre doświadczenia. Otóż jakość towaru można sprawdzić tylko na rampie magazynu. Trudno ocenić walory wołowiny, która jest zamrożona w –28 stopniach Celsjusza. Dopiero po rozmrożeniu okazywała ona się wyjątkowo złej jakości. I trudno się dziwić skoro w chłodniach przeleżała dwa lata.

Tymczasem Agencja Rynku Rolnego problemu nie widzi. Twierdzi, że odnotowano tylko jeden przypadek zakwestionowania jakości odebranych ćwierćtusz wołowych, ale reklamacja ta została odrzucona. Tymczasem wiadomo, że to nie jedyna sprawa, a problem dotyczy nie tylko wołowiny.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę