aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Grief: sprawa polskiego mięsa nie powinna być wiązana z negocjacjami WTO

30 marca 2007
 Rosyjski minister rozwoju gospodarczego i handlu Gierman Grief powiedział w środę, że sprawa dostaw do Rosji mięsa z Polski nie powinna być wiązana z negocjacjami Moskwy ze Światową Organizacją Handlu (WTO). Był to - jak pisze Interfax - komentarz do wypowiedzi komisarza UE ds. handlu Petera Mandelsona, który zasugerował, że dla osiągnięcia postępu w negocjacjach z WTO Rosja powinna zażegnać spór mięsny z Polską.

"Ta sprawa nie wiąże się z WTO" - powiedział w środę minister Grief dziennikarzom, odpowiadając na pytanie o wtorkowe spotkanie z Mandelsonem.

Zaznaczył, że kwestia wznowienia dostaw mięsa z Polski została ogólnie poruszona na spotkaniu z unijnym komisarzem. Zdaniem Griefa, są już pewne pozytywy, zrozumienie, w jakim kierunku należy iść, by rozwiązać problem.

"Teraz piłeczka jest po stronie UE, nasze służby sanitarne zadały pytania i gdy otrzymamy na nie odpowiedzi, zostanie rozwiązana sprawa terminu wznowienia dostaw" - powiedział minister. Dodał, że sprawy szczegółowo nie omawiano, bo od tego są specjalne resorty.

Przydanie tej kwestii statusu problemu politycznego "nie przyspiesza rozwiązania problemu" - podkreślił Grief.

Przed przyjazdem do rosyjskiej stolicy komisarz Mandelson oświadczył, że spór między Rosją a Polską o import mięsa szkodzi stosunkom Moskwy z Brukselą i spowalnia proces wchodzenia Rosji do WTO. Dodał, że Komisja Europejska bardzo mocno naciska na władze rosyjskie, aby doszły do porozumienia z Polską i zażegnały ten spór.

POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę