aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Jutro Rossielchoznadzor przekaże KE raport nt. polskiego mięsa

10 kwietnia 2007
Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) 11 kwietnia przekaże Komisji Europejskiej raport z oceną materiałów związanych z dostawami mięsa z Polski do Rosji - poinformował w piątek jej szef Siergiej Dankwert. Dankwert powtórzył zarazem postulat ponownego skontrolowania - wspólnie z Unią Europejską - polskich zakładów mięsnych eksportujących swoje produkty do Rosji.

"Razem ze specjalistami z Wszechrosyjskiego Naukowo-Badawczego Instytutu Ochrony Zwierząt analizujemy materiały dostarczone przez Komisję Europejską i 11 kwietnia zamierzamy przekazać KE naszą odpowiedź" - oświadczył szef Rossielchoznadzoru, którego cytuje agencja Interfax.

Według Dankwerta, raport będzie zawierał zarówno rezultaty inspekcji, przeprowadzonych przez rosyjskich ekspertów w zakładach mięsnych Polski, jak i ocenę odpowiedzi Komisji Europejskiej na pytania rosyjskich specjalistów weterynaryjnych dotyczące systemu kontroli eksportu mięsa z Polski.

Szef rosyjskiego nadzoru weterynaryjnego i fitosanitarnego podkreślił, że pozostaje w mocy postulat ponownego skontrolowania przez ekspertów z Rosji i UE polskich zakładów mięsnych. "Zgłosimy taką propozycję, gdyż wciąż nie otrzymaliśmy pełnych odpowiedzi na wszystkie postawione przez nas pytania" - powiedział Dankwert.

Komisja Europejska jeszcze w poniedziałek wyraziła opinię, że postulowana przez Rosję ponowna kontrola zakładów mięsnych w Polsce jest zbędna.

"Nie uważamy, by nowa inspekcja w polskich zakładach mięsnych była potrzebna" - powiedział wówczas PAP rzecznik unijnego komisarza ds. zdrowia Markosa Kyprianu, Philip Tod. "Uważamy, że dostarczyliśmy Rosji wyczerpujących informacji" - dodał.

W połowie kwietnia wszystkie sporne kwestie związane z eksportem mięsa z Unii Europejskiej do Rosji Kyprianu ma omawiać z rosyjskim ministrem zdrowia Aleksiejem Gordiejewem.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę