aaa_TSW_2023
CTR_2023

Kiełbasa i wybory: Apel do Aleksandra Kwaśniewskiego

23 września 2004

W opozycyjnej białoruskiej gazecie "Narodnaja Wola" ukazał się apel do prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, by Polska nie produkowała tak tanich wyrobów mięsnych.

To właśnie z powodu polskich wędlin nie może startować w wyborach parlamentarnych Ludmiła Krasnasielskaja, przedstawicielka opozycji.

W artykule "Polska kiełbasa i białoruskie wybory" gazeta opisuje, dlaczego nie doszło do zarejestrowania kandydatury opozycjonistki.

13 września, 6 pracownic wydziału kultury miasta Kalinkowicze przypomniało sobie, że Ludmiła Krasnasielska przywoziła im z Polski kiełbasy, parówki, pasztety i słoninę.

Następnego dnia złożono protokół, a już kolejnego odbyła się rozprawa sądowa. Za handel bez zezwolenia sąd nałożył na Ludmiłę Krasnasielską grzywnę w wysokości ponad 600 tysięcy rubli, czyli równowartość ponad tysiąca złotych.

Opozycjonistka nie może teraz startować w wyborach parlamentarnych. Gazeta zwraca uwagę, że w tym samym okręgu, gdzie miała kandydować Ludmiła Krasnasielska, o mandat deputowanego ubiega się kobieta odpowiedzialna za ideologię w urzędzie obwodowym w Homlu.


POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę