BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Kolejne kontrole

31 stycznia 2007

5 lutego rozpoczną się rosyjskie kontrole systemu nadzoru weterynaryjnego w Polsce. Takie wieści przekazał wczoraj szef rosyjskiej Federalnej Służby ds. Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Siergiej Dankwert.

Inspektorzy skontrolują miejsca pracy polskiej służby weterynaryjnej: porty, punkty spedycji, kilka zakładów mięsnych i punkty odpraw na granicy.

W ten sposób rosyjscy inspektorzy mają sprawdzić czy w Polsce są przestrzegane standardy dotyczące tranzytu żywności. Rosjanom towarzyszyć będą unijni eksperci. Kontrole potrwają dwa tygodnie. Zdaniem Moskwy konieczne jest przeprowadzenie bardzo szczegółowej inspekcji, ponieważ wcześniejsze wyniki unijnej kontroli, nie były wystarczające. Teraz Komisja Europejska ustala z Moskwą szczegóły wizyty w Polsce.

Ewa Lech Główny Lekarz Weterynarii: - My wypełniamy kwestionariusz na potrzeby strony rosyjskiej i wysyłamy go do Komisji. Komisja przekaże stronie rosyjskiej. Oni zanalizują co tam ich interesuje i co budzi wątpliwości, no i podejmą decyzję, kiedy zaczynają kontrole.

Od wyników tej inspekcji, Rosja uzależnia decyzje w sprawie ewentualnego zniesienia zakazu eksportu polskiego mięsa, który przypomnijmy, trwa już ponad rok.


POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę