Kolejny wniosek o upadłość Pozmeatu

20 listopada 2003

ING BSK Leasing skierował do Sądu Rejonowego w Poznaniu wniosek o ogłoszenie upadłości Zakładów Mięsnych Pozmeat. Jednocześnie przedstawiciele spółki nie wykluczyli możliwości zawarcia porozumienia.

Wcześniej podobny wniosek złożył zarząd Pozmeatu, wycofując podanie o otwarcie postępowania układowego. Wśród propozycji kierownictwa spółki znalazły się postulaty zakładające spłatę w całości wierzycieli do 1,5 tys. zł. Ponadto zarząd zasugerował możliwość spłaty do 65 proc. należności wobec pracowników, dostawców i pozostałych wierzycieli niezabezpieczonych, w równych 12 ratach. Kolejny pomysł zakłada konwersję pozostałej części wierzytelności na akcje nowej emisji. Zamiana na akcje miałaby również nastąpić w przypadku wierzytelności zabezpieczonych na majątku przedsiębiorstwa. 

Z kolei BRE Bank, który również złożył wniosek o ogłoszenie upadłości Zakładów Mięsnych Pozmeat, nie wyklucza porozumienia z pozostałymi wierzycielami i wprowadzenia inwestora do spółki. Według przedstawicieli banku, decyzja o złożeniu wniosku była efektem bezskutecznych prób przekonania akcjonariuszy mniejszościowych Pozmeatu do realizacji programu naprawczego. 

Zadłużenie Pozmeatu sięga kwoty ok. 85-90 mln zł, natomiast BRE jest drugim co do wielkości wierzycielem firmy. Z informacji przekazanych przez BRE wynika, że bank prowadzi obecnie rozmowy z inwestorem krajowym, który złożył już wstępną ofertę nabycia papierów pochodzących z konwersji wierzytelności.


POWIĄZANE

Krajowa Rada Izb Rolniczych otrzymała odpowiedź w sprawie kontroli mięsa wieprzo...

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz zdecydowanie negatywnie ocenia propozycję...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę