EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900
aAGROTECH_bilboard

Kontrole mięsa na Podkarpaciu

23 września 2005

W regionie kwitnie nielegalny handel mięsem i wędlinami, choć w sklepach od towaru uginają się półki. Nie brakuje też chętnych do kupowania na przydrożnych bazarach, mimo, że ryzykują poważne zatrucia. Dlatego na Podkarpaciu - podobnie jak w całej Polsce - rozpoczęły się kontrole legalności sprzedaży mięsa. Potrwają do końca października.

Nielegalny handel mięsem

W Wojewódzkim Inspektoracie Weterynarii usłyszeliśmy, że w regionie nie ma miejsc gdzie nielegalnie sprzedaje się mięso - my sprawdziliśmy, że urzędnicy są w błędzie. Na bazarze w Stalowej Woli można kupić mięso, drób i wędliny wprost od rolników. Gdy realizowaliśmy te zdjęcia było prawie 30 stopni ciepła - a towar wyłożony był tuż nad chodnikiem. Ani te warunki, ani brak badań weterynaryjnych nie odstraszały jednak klientów, choć tuż obok podobny towar można było kupić z samochodów chłodni. Tak sprzedają swoje wyroby właściciele drobnych zakładów mięsnych. Oni również będą kontrolowani w ramach wspólnej akcji sanepidu, policji i straży miejskiej.

Zelmer - Co z akcjami?

Wciąż nie ma porozumienia między rzeszowskim Zelmerem a Ministerstwem Skarbu Państwa w sprawie wydawania bezpłatnych akcji firmy dla ponad 4 tysięcy byłych i obecnych pracowników. Miesiąc temu resort wstrzymał wydawanie akcji domagając się utworzenia puli rezerwowej dla tych, którzy swoich praw do nich będą dochodzić w sądzie. Zelmer uważa, że jest to niepotrzebne.

Podkarpacka Nagroda Gospodarcza

Rozstrzygnięto plebiscyt na Podkarpacką Nagrodę Gospodarczą. W tym roku uhonorowano kilkanaście firm. Oceniając je brano pod uwagę: wielkość sprzedaży, nakłady inwestycyjne a także dbałość o pracowników. Statuetki dostały między innymi firmy BBT i Hybres z Rzeszowa, Stelmet z Pstrągowej oraz Kwarcsystem z Rudnej Małej. Nagrodę przyznano też Zakładowi Doświadczalnemu z Odrzechowej oraz Zakładowi Usług Agrolotniczych w Mielcu. Kapituła konkursu wybrała też "Firmę pięciolecia" zostały nimi: Suret z Dębicy oraz Omega z Pilzna.


POWIĄZANE

Według przedstawicieli branży mięsnej wszystko wskazuje na to, że najbliższe Świ...

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy Weterynarii przysłał do naszej radakcji od...

Sokołów S.A. sfinalizował kolejną inwestycję, której celem jest minimalizacja wp...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę