aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Kowalczyk: nie ma decyzji o uruchomieniu skupu na rezerwy państwowe

28 marca 2007
Jeszcze nie zapadła decyzja o uruchomieniu 80 mln zł, które mają być przeznaczone na skup mięsa wieprzowego dla Agencji Rezerw Materiałowych - poinformował we wtorek podczas obrad sejmowej komisji rolnictwa wiceminister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

"Obecnie w Ministerstwie Gospodarki jest decyzja o uruchomieniu skupu. Ta decyzja o uruchomieniu 80 mln zł dziś (we wtorek - PAP) przed południem nie została jeszcze podpisana. A więc informacje o tym, że Agencja będzie skupować wieprzowinę, jest nieprecyzyjna" - powiedział Kowalczyk, odpowiadając na pytania posłów z komisji.

W poniedziałek wicepremier, minister rolnictwa Andrzej Lepper zapowiadał, że w tym tygodniu ruszy dodatkowy skup trzody chlewnej.

Na początku lutego na zlecenie Agencji Rezerw Materiałowych (ARM) ubojnie rozpoczęły skup trzody chlewnej na państwowe zapasy. Jak powiedział wiceminister, dotychczas skupiono 23 tys. ton za 120 mln zł. "Część zapasów ARW powiększyła z własnych środków finansowych" - dodał.

Produkcją trzody chlewnej w Polsce zajmuje się ok. 650 tys. gospodarstw. Nadwyżka mięsa wieprzowego, w ocenie specjalistów, wynosi 90-170 tys. ton.


POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę