aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Losy Beefsanu nadal pod znakiem zapytania

6 grudnia 2002

Zadłużenie firmy Beefsan sięga już kilkuset milionów złotych. Jedynym ratunkiem, według złożeń programu naprawczego, to zwolnienia (kilkuset pracowników) i znalezienie inwestora strategicznego.

Losy Beefsanu stały pod znakiem zapytania już od kilku miesięcy. Odwołany latem zarząd spółki pozostawił po sobie ponad 13 mln zł długu. Nowy zarząd Beefsanu zapowiedział w lipcu wdrożenie programu naprawczego, ale na ten temat wypowiada się bardzo lakoniczne.

Związkowcy, którzy weszli w spór zbiorowy jeszcze z poprzednim zarządem firmy narzekają na brak informacji o przyszłości zakładu. Program naprawczy zakłada, że w spółce która jeszcze niedawno zatrudniała blisko tysiąc osób, pozostanie nieco ponad 200 pracowników. Mimo to nie zostanie zlikwidowana sieć ponad 40 hurtowni i sklepów. Zarząd liczy też na zawarcie układu z wierzycielami.

Tymczasem firma nadal przynosi straty. Po trzech kwartałach tego roku wyniosły one 5,5 mln zł, ale Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki podjęło decyzję o przedłużeniu jej istnienia. Wymieniono niemal cały skład rady nadzorczej, a zarząd zobowiązano do poszukania inwestora strategicznego.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę