aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Mięsny proces

15 grudnia 2003

Pierwsi świadkowie zeznawali przed sadem w Nisku w głośnym procesie przeciwko byłym prezesom tamtejszych Zakładów Mięsnych. Prokuratura oskarżyła aż sześć osób o działalność na szkodę firmy. A poszkodowani to prawie 2000 osób - pracownicy, rolnicy i przedsiębiorcy.

Pracownikom przez ponad rok nie wypłacono pensji. Rolnicy do dziś nie otrzymali ani grosza za dostarczony żywiec a wielu przedsiębiorców, za usługi świadczone na rzecz spółki. Nieistniejąca spółka jest im winna łącznie kilka milionów złotych. Pierwszym świadkiem, którego przesłuchał sąd była główna księgowa spółki. Z jej zeznań wynika, że sprzedaż niżańskiej firmy nie przyniosła zapowiadanej przez nowego inwestora - spółkę KERA TRADING poprawy sytuacji finansowej. Dlatego pieniędzy zaczęło brakować nawet na bieżącą produkcję. Spółka zaczęła też zalegać z wypłatami dla pracowników i dostawców żywca. W tym samym czasie pieniądze ze sprzedaży wyrobów trafiały na konta różnych spółek. Większość z nich była powiązana z Grzegorzem Ż - przewodniczącym Rady Nadzorczej - oraz innymi członkami kierownictwa firmy. Do dziś nie udało się ściągnąć tych należności.

Oskarżeni czują się niewinni. Z ich zeznań wynika, że najważniejsze decyzje podejmował kto inny. Na ławie oskarżonych nie ma Grzegorza Ż. Były przewodniczący rady Nadzorczej odpowiada bowiem przed warszawskim sądem jako główny oskarżony w aferze FOZZ. Jego sprawa została więc wyłączona do odrębnego postępowania.


POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę