Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Mniejsze zakupy wieprzowiny

10 sierpnia 2005

W tym tygodniu maklerzy obserwują spadek sprzedaży wieprzowiny. Zakłady mięsne zamawiają mniej surowca, tłumacząc to problemami ze zbytem wyrobów gotowych. Handlu na razie nie ożywił - przedłużony o świąteczny poniedziałek - weekend. Zdaniem maklerów jedna z przyczyn zmniejszonej sprzedaży to załamanie pogody i spadek zapotrzebowania na wyroby na grilla.

Wciąż niewielki jest eksport na wschód. Oficjalne, duże transakcje w handlu z Ukrainą są realizowane. Znacznie zmniejszył się jednak obrót przygraniczny. W rezultacie tworzą się bardzo duże zapasy tanich mięs i tłuszczów, których rynek krajowy nie wchłonie. Są problemy ze zbytem tzw. dwójki wołowej, co wskazywałoby na zmniejszoną produkcję cienkich kiełbas i konserw.

- Klienci bardzo zwracają uwagę na ceny - mówi Dariusz Stawski z Domu Handlowego Agro-Bis w Łodzi. - Jeśli towar jest relatywnie tani, szybko znajduje nabywcę.

W ostatnich dniach zmniejszył się eksport wołowiny. W tej sytuacji ceny tego mięsa przestały rosnąć. Maleje zapotrzebowanie na drób. Nie tylko handlu, ale i przemysłu, który zamawia mniejsze ilości surowców do przetwórstwa.


POWIĄZANE

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z Głównym Inspektoratem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę