A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Na unijne stoły

13 maja 2003

W sobotę oficjalnie otwartą nową halę Zakładów Mięsnych "Skiba". 6 tys. metrów kwadratowych przy ul. Derdowskiego w Bydgoszczy jest już w Unii Europejskiej.

Certyfikaty potwierdzają, że począwszy od rozbioru mięsa przez zautomatyzowaną produkcję aż po gotowy produkt ZM "Skiba" spełniają wszelkie unijne rygory. Wyzwaniem są nie tylko rynki w sześciu województwach, ale i eksport do krajów unijnych.

Szynki, kiełbaski i mięsa kulinarne już od stycznia są produkowane w nowej przetwórni, ale dopiero w sobotę nastąpiło oficjalne otwarcie.

W ciągu 12 lat przeszliśmy drogę od rzemiosła do średniej wielkości przedsiębiorstwa w tej branży – przypomniał Bogdan Noga, dyrektor ZM "Skiba". - Lata 1998 - 2003 to czas inwestycji , których celem było dostosowanie firmy do standardów unijnych. Najpierw przebudowaliśmy ubojnię w Czersku, a w sierpniu 2001 zaczęliśmy budować nową siedzibę w Chojnicach.

Kilkuset zgromadzonych gości podziwiało nowy obiekt. Właściciel Andrzej Skiba w swoim i żony Mirosławy imieniu dziękował firmom, instytucjom i ludziom, którzy przyczynili się do powstania nowego zakładu. Po przecięciu wstęgi, odczytaniu listu od biskupa pelplińskiego ks. Wiesław Madziąg poświęcił nowy obiekt.


POWIĄZANE

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z Głównym Inspektoratem...

W swoim najnowszym komunikacie Zwiazek Zawodowy Rolnikow "KORONA" zwraca uwagę n...

Zgodnie z zapowiedzią minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus 8 maja 2023 ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę