A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Najgorszy miesiąc dla mięsa

6 października 2005

Mięso w Polsce tanieje w wyniku mniejszego popytu na rynku krajowym i eksportu. - Październik to zwykle najgorszy miesiąc w handlu mięsem - mówi Andrzej Dębowski z Rol-Petrol w Łodzi. W tym roku sytuacja będzie prawdopodobnie taka sama.

Zmniejsza się zapotrzebowanie na mięso w handlu detalicznym. To powoduje, że obniżają się ceny surowca, zwłaszcza najlepszego, czyli szynki, schabu, karkówki. Zakłady przetwórcze pracują na zwolnionych obrotach. Ostatnio zmniejszył się też eksport tanich mięs na Ukrainę.

We wtorek wystawiano jeszcze półtusze kl. R po 5,6-5,7 zł za kg, ale zaczęły pojawiać się oferty o 5 gr tańsze. Idą w dół także notowania mięsa importowanego.

Mocny złoty powoduje, że zmniejsza się eksport wołowiny. Rośnie więc podaż tego mięsa na rynek krajowy. Ponieważ popyt nie jest duży i pozostaje na stałym poziomie, ceny wołowiny zaczynają lekko spadać.

Tanie są w dalszym ciągu kurczaki. Na giełdę Agrohandel świeże oferowano w tym tygodniu po 4,2 zł za kg. Cena ta jest o ponad 10 proc. niższa niż przed miesiącem.


POWIĄZANE

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z Głównym Inspektoratem...

W swoim najnowszym komunikacie Zwiazek Zawodowy Rolnikow "KORONA" zwraca uwagę n...

Zgodnie z zapowiedzią minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus 8 maja 2023 ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę