aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Nie chcą akcji

23 czerwca 2003

Rolnicy nie są zainteresowani otrzymaniem bezpłatnych akcji zakładów mięsnych PMB S.A. w Białymstoku. Spośród kilku tysięcy dostawców żywca chęć nabycia udziałów wyraziło 900 osób.

PMB sprywatyzowano w sierpniu ubiegłego roku. 1/3 akcji zatrzymał Skarb Państwa, m.in. po to, by rozdać je wśród rolników i pracowników firmy. O ile ci ostatni byli zainteresowani udziałami – podanie o ich przyznanie złożyło 2,5 tys. osób, czyli dwukrotnie więcej niż zatrudnia dziś zakład, o tyle wśród rolników zainteresowanie jest bardzo słabe. W tej chwili sporządzona jest kwota uprawnionych rolników, którzy do tej pory się zgłosili. Ta lista zostanie wywieszona w siedzibie spółki, do tej pory zgłosiły się 902 osoby – mówi Zbigniew Rusa, prezes PMB S.A. w Białymstoku. 
 
Akcje mogą otrzymać rolnicy, którzy są w stanie udokumentować, że dostarczali do zakładów żywiec w okresie czterech lat przed jego prywatyzacją. Nikłe zainteresowanie akcjami nie było trudne do przewidzenia. Umowa prywatyzacji PMB przewidywała, że 11% procent akcji kupi od skarbu państwa spółka pracowniczo- producencka. Miała ona spore problemy by znaleźć chętnych do wniesienia minimalnego udziału – 500 zł. Spółka zadłużyła się, by nie wykluczono jej z prywatyzacji. 


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę