aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Niemcy: BSE – tematem numer 1

9 stycznia 2004

Choroba szalonych krów, która ostatnio pojawiła się po raz pierwszy w USA, ponownie stała się tematem numer jeden także w Niemczech. Ujawniono bowiem, że nie zawsze mięso, które trafiało na sklepowe półki było badane na ewentualną obecność BSE.

Działo się tak już od co najmniej kilku miesięcy. Nie ma wątpliwości to już drugi poważny skandal wokół BSE. Nie przebadane mięso to nie pojedyncze przypadki – poinformowało ministerstwo rolnictwa.

Musimy stwierdzić, że mamy do czynienia z falą takich przypadków. Jest ich kilkaset. Wiadomo, że zwierzęta były zabijane a mięso nie trafiało do laboratorium, gdzie wykonuje się takie testy na obecność prionów BSE. Teraz trzeba zrobić wszystko, aby takie mięso wycofać ze sprzedaży - mówi przedstawiciel ministerstwa. Pytanie tylko jak, skoro mięso częściowo znalazło już nabywców.

Dziś w sklepach klienci znów omijają półki z wyrobami wołowymi. Wydaje się, że to dopiero początek skandalu, ponieważ nie przebadanego mięsa może być jeszcze więcej.

Pierwszy przypadek choroby szalonych krów wykryto w Niemczech ponad trzy lata temu. Od tego czasu zanotowano już ponad sto takich przypadków.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę