aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Nowa szansa

20 listopada 2006

Jest szansa na wznowienie eksportu mięsa na Ukrainę. Takie informacje przywiozła delegacja polska tuż po zakończonych negocjacjach w Kijowie. Zniesienie embarga może nastąpić jeszcze w listopadzie, zapowiada strona ukraińska ale ostateczną decyzję uzależnia od wyników kolejnej kontroli zakładów.

Dodatkowe inspekcje mają ostatecznie potwierdzić gotowość polskich firm do wznowienia eksportu. Listę 12 zakładów gotowych do kontroli, otrzymała strona ukraińska. Po wynikach inspekcji zapadną ostateczne decyzje co do otwarcia granicy, które według wstępnych ustaleń mogłoby nastąpić 25 listopada.

Informacje o możliwym zniesieniu embarga branża mięsna przyjęła ze spokojem, bo niejednokrotne zapowiedzi wznowienia eksportu, za każdym razem kończyły się utrzymaniem zakazu.

Witold Choiński „Polskie Mięso”: - Dopóki nie ma podpisanego protokołu między rządami, nie można mówić, że ta granica jest rzeczywiście otwarta.

Czasowy zakaz importu mięsa i wyrobów mięsnych z Polski, Ukraina wprowadziła 26 marca. Powodem według strony ukraińskiej – był eksport towarów bez odpowiednich dokumentów weterynaryjnych. Reakcja Polski na zarzuty była natychmiastowa. Wszelkie niedociągnięcia zostały naprawione. Mimo to, do wznowienia eksportu wciąż nie doszło.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę