A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Okrutny ubój świń: Rzeźnicy przed sądem

25 stycznia 2005

Proces trzech pracowników z dwóch rzeźni z północnej Polski, oskarżonych o niehumanitarny ubój świń, rozpoczął się przed Sądem Rejonowym w Pucku (Pomorskie). Grożą im kary do roku pozbawienia wolności.

Dwaj z nich, pracujący w zakładzie w Żelistrzewie koło Pucka i odpowiadający za wrzucanie do wrzątku żywej świni, przed sądem nie przyznali się do winy i odmówili składania wyjaśnień.

Do stawianych zarzutów dotyczących ogłuszania świń prądem na oczach innych zwierząt przyznał się trzeci z oskarżonych, pracownik rzeźni w Bobrowiczkach koło Sławna (Zachodniopomorskie).

Sąd zdecydował w poniedziałek, że podczas odrębnego procesu będzie rozpatrywał sprawę czwartego oskarżonego rzeźnika, pracownika zakładu z Żelistrzewa. Nie stawił się on w sądzie, bowiem wyjechał za granicę. Jego obrońca poinformował, że mężczyzna chce się poddać karze.

Śledztwo w tej sprawie, prowadzone przez prokuraturę w Słupsku, toczyło się od jesieni 2003 roku. Zostało wszczęte, gdy w telewizji nadano film nakręcony w jednej z rzeźni przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt "Animals". Przedstawiał on m.in. jak zwierzęta, po ogłuszeniu prądem i wbiciu noża w gardło, jeszcze żywe wrzucano do wrzątku.


POWIĄZANE

W swoim najnowszym komunikacie Zwiazek Zawodowy Rolnikow "KORONA" zwraca uwagę n...

Zgodnie z zapowiedzią minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus 8 maja 2023 ...

30 marca odbyło się posiedzenie grupy roboczej „Wołowina i cielęcina” Copa-Cogec...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę