aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Okrutny ubój świń: Rzeźnicy przed sądem

25 stycznia 2005

Proces trzech pracowników z dwóch rzeźni z północnej Polski, oskarżonych o niehumanitarny ubój świń, rozpoczął się przed Sądem Rejonowym w Pucku (Pomorskie). Grożą im kary do roku pozbawienia wolności.

Dwaj z nich, pracujący w zakładzie w Żelistrzewie koło Pucka i odpowiadający za wrzucanie do wrzątku żywej świni, przed sądem nie przyznali się do winy i odmówili składania wyjaśnień.

Do stawianych zarzutów dotyczących ogłuszania świń prądem na oczach innych zwierząt przyznał się trzeci z oskarżonych, pracownik rzeźni w Bobrowiczkach koło Sławna (Zachodniopomorskie).

Sąd zdecydował w poniedziałek, że podczas odrębnego procesu będzie rozpatrywał sprawę czwartego oskarżonego rzeźnika, pracownika zakładu z Żelistrzewa. Nie stawił się on w sądzie, bowiem wyjechał za granicę. Jego obrońca poinformował, że mężczyzna chce się poddać karze.

Śledztwo w tej sprawie, prowadzone przez prokuraturę w Słupsku, toczyło się od jesieni 2003 roku. Zostało wszczęte, gdy w telewizji nadano film nakręcony w jednej z rzeźni przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt "Animals". Przedstawiał on m.in. jak zwierzęta, po ogłuszeniu prądem i wbiciu noża w gardło, jeszcze żywe wrzucano do wrzątku.


POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę