aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Pierwsze wyniki kontroli inspekcji sanitarnej

5 lutego 2003

Pierwsze wnioski z kontroli inspekcji sanitarnej przeprowadzone w województwie zachodniopomorskim są zadowalające. Bary, jadłodajnie i restauracje orientalne są bezpieczne, a serwowane dania zgodne z podawanym menu.

Kontrolę zarządził Główny Inspektor Sanitarny po ujawnieniu procederu dostarczania mięsa psów i kotów do sieci budek wietnamskich pod Warszawą.

Kazimierz Brzeski, zastępca państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego w Szczecinie informuje – Zamiast psiego mięsa znaleźliśmy kaczuszki i wieprzowinkę. Kontrola jeszcze się nie skończyła. Potrwa do 6 lutego, ale nie spodziewamy się ujawnienia żadnych rewelacji. Te lokale były i są pod naszą, stałą kontrolą, tak jak wszystkie inne punkty gastronomiczne.

Do tej pory inspekcja sanitarna stwierdzała najwyżej niewielkie uchybienia w reżimie sanitarnym. Wszystko wskazuje na to, że tak będzie i przy okazji dobiegającej końca specjalnej kontroli. Gdyby jednak ktoś zdecydował się wprowadzić do obrotu spożywczego mięso z psów czy kotów, złamałby co najmniej kilka ustaw. Za wprowadzenie do obrotu żywności niewiadomego pochodzenia grozi nie tylko grzywna, czy zamknięcie zakładu, ale nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat. Jeżeli odbędzie się to ze szkodą dla zdrowia klienta, dla łamiącego przepisy może się to skończyć trzyletnim pozbawieniem wolności.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę