Polska będzie wysyłać wołowinę do Algierii?

21 grudnia 2015
Jest szansa na eksport polskiej wołowiny i bydła do Algierii. 18 czerwca 2008 r. minister rolnictwa Marek Sawicki spotkał się w tej sprawie z ambasadorem Algierskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej w Warszawie Abdelazizem Lahiouelem.

Obie strony wyraziły zainteresowanie poszerzeniem wzajemnej współpracy.  Strona polska, jako priorytetową, traktuje sprawę przyspieszenie prac zmierzających do opracowania wzorów eksportowych świadectw zdrowia dla przetworzonych produktów z mięsa wołowego oraz bydła.

Świadectwa weterynaryjne miałyby dotyczyć: świeżego i przetworzonego mięsa drobiowego, jelit wołowych i baranich, mięsa końskiego, mięsa baraniego, produktów rybołówstwa.

Spotkanie odbyło się na prośbę strony algierskiej. Ambasador przekazał list algierskiego ministra rolnictwa i rozwoju wsi Saida Barkata w sprawie planowanej jego wizyty w Polsce. Marek Sawicki wystosował zaproszenie do ministra Saida Barkata na Międzynarodowe Targi Hodowli, Ogrodnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich FARMA, które odbędą się na początku października br. w Poznaniu.

POWIĄZANE

Krajowa Rada Izb Rolniczych otrzymała odpowiedź w sprawie kontroli mięsa wieprzo...

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz zdecydowanie negatywnie ocenia propozycję...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę