aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Ponad 5 tys. zł zebrano na ratunek koni idących na rzeź

11 października 2004

Ponad 5 tys. zł wyniósł dochód ze sprzedaży biletów na koncert charytatywny i przeprowadzonej podczas niego aukcji karykatur VIP-ów z ich czworonożnymi pupilami.Pieniądze zebrane podczas imprezy, która odbyła się w sobotę wieczorem w Legnicy, mają zostać przeznaczone na wykup koni idących na rzeź.

Magda Jągowska, pomysłodawca koncertu, poinformowała w niedzielę PAP, że według wstępnych szacunków, dochód z biletów wyniósł ok. 4 tys. zł, a z aukcji 1,2 tys. zł.

"Mamy nadzieję, że zebrana kwota wystarczy na uratowanie od śmierci dwóch koni" - powiedziała Jągowska.

"Ocalenie koni od rzeźni niestety sporo kosztuje, choć dla nas życie każdego zwierzęcia jest bezcenne. Zwykle nie wystarczy zapłacić za konia, trzeba później opłacić jego leczenie i stworzyć mu warunki do życia. Dlatego jako organizacja zajmująca się tym mamy schronisko dla koni, w którym przebywa ok. 40 wykupionych przez nas zwierząt" - powiedział obecny na koncercie Dominik Nawa z Komitetu Pomocy dla Zwierząt w Tychach.

Podczas koncertu w Legnickim Centrum Kultury piosenki Agnieszki Osieckiej wykonała Barbara Dziekan. Wystąpił także Mirosław Czyżykiewicz śpiewający m.in. poezję Josifa Brodskiego. Widowisko obejrzało ok. 200 osób.

Jego częścią była właśnie aukcja, a której wystawiono karykatury legnickich VIP-ów z ich zwierzętami. Był m.in. Krzysztof Strynkowski, zastępca prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu sportretowany ze swoim gekonem; wiceprezydent Legnicy Jadwiga Zienkiewicz i Wojcich Cichoń, wiceprzewodniczący rady miasta ze swoimi psami.

"Koncert, podobnie jak poprzedzające go sobotnie forum w obronie praw zwierząt, są protestem przeciw procederowi hodowania koni na rzeź, ich eksportowania i zabijania z naruszeniem przepisów ustawy o ochronie zwierząt" - zaznaczyła Magda Jągowska.

Zapowiedziała, że przedłużeniem forum będzie odpowiednia kampania edukacyjna, skierowana do dzieci i młodzieży z legnickich szkół.


POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę