aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Powoli tanieją półtusze wieprzowe

17 marca 2003

Na giełdach towarowych półtusze wieprzowe świeże znów powoli tanieją. W początkach marca półtusze kl. R oferowano po 4,4-4,5 zł kg, pod koniec ubiegłego tygodnia sporo było propozycji sprzedaży tego mięsa po 4 - 4,1 zł kg. 

Jest to niewątpliwie rezultat niewielkiego popytu. Szynkę z kością można już kupić za 5,6 zł kg, podczas gdy przed rokiem jej cena wynosiła ok. 7 zł kg. W najbliższych tygodniach spodziewany jest wzrost zapotrzebowania na lepsze gatunki wieprzowiny gdyż zakłady zaczną się już przygotowywać do świąt. Zdaniem analityków podaż jest jednak tak duża, że to ożywienie nie powinno wpłynąć na znaczący wzrost cen.

W handlu wołowiną w najbliższych tygodniach nie są spodziewane żadne istotne zmiany Popyt powoli maleje, ale stopniowo obniża się też podaż tego mięsa. Ceny od dłuższego czasu są ustabilizowane.

Przygotowania handlu do Wielkanocy być może ożywią handel drobiem. Na razie hodowcy i zakłady przetwórcze narzekają na małe zainteresowanie odbiorców Ceny drobiu są stosunkowo niskie.  Rynek zaopatrują głównie krajowi dostawcy uzupełniający import nie jest duży. Z USA i z Kanady sprowadzane są ćwiartki kurczaka i udźce indycze.


POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę