aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Prichodźko: Ograniczeńia dostaw polskiego mięsa mogą być zniesione przed szczytem UE

8 lutego 2008
Przedstawiciel Kremla Siergiej Prichodźko powiedział w czwartek, że ograniczenia w dostawach mięsa z Polski do Rosji mogą zostać zniesione przed kolejnym szczytem Rosja-Unia Europejska. Kolejny szczyt Rosja-UE zaplanowano na początek czerwca. "Perspektywa zniesienia ograniczeń przed przyszłym szczytem Rosja- UE wygląda obecnie bardziej realnie, toteż realniej wygląda też możliwość zainaugurowania rozmów na temat nowego porozumienia o współpracy Rosji i Unii" - powiedział przedstawiciel Kremla, doradca Putina ds. polityki zagranicznej Siergiej Prichodźko.

Cytując jego wypowiedź agencja ITAR-TASS przypomina, że w piątek dojdzie do rozmów prezydenta Rosji Władimira Putina z premierem Polski Donaldem Tuskiem.

Pod koniec grudnia Rosja zezwoliła na eksport mięsa i jego przetworów 69 polskim firmom, w tym sześciu firmom zajmującym się wysyłką mięsa czerwonego.

Rosja wprowadziła embargo na polskie mięso i produkty pochodzenia roślinnego w listopadzie 2005 r., zarzucając stronie polskiej fałszowanie certyfikatów weterynaryjnych i fitosanitarnych. Prowadzone rozmowy nie przynosiły rezultatu.

Poprzedni rząd w Polsce zablokował w listopadzie 2006 roku negocjacje o nowym porozumieniu o partnerstwie i współpracy pomiędzy Unią a Rosją.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę