FestiwalZupSwiata_250817
CTR_80917

Proces w Nisku

10 grudnia 2003

Pierwsi świadkowie zeznawali wczoraj przed sądem w Nisku w głośnym procesie przeciwko byłym prezesom tamtejszych Zakładów Mięsnych. Prokuratura oskarżyła aż sześć osób o działalność na szkodę firmy. A poszkodowani to prawie 2000 osób - pracownicy, rolnicy i przedsiębiorcy.

Pracownikom przez ponad rok nie wypłacano pensji. Rolnicy do dziś nie otrzymali ani grosza za dostarczany żywiec a wielu przedsiębiorców, za usługi świadczone na rzecz spółki. Tak jest na przykład z właścicielami spółki Dekaterm z Tarnobrzega która remontowała w Zakładach Mięsnych dach. Pierwszym świadkiem, którego sąd dziś przesłuchał była główna księgowa spółki. Z jej zeznań wynika, że sprzedaż niżańskiej firmy nie przyniosła zapowiadanej przez nowego inwestora - spółkę KERA TRADING poprawy sytuacji finansowej.

Dlatego pieniędzy zaczęło brakować nawet na bieżącą produkcję. Spółka zaczęła też zalegać z wypłatami dla pracowników i dostawców żywca. W tym samym czasie pieniądze ze sprzedaży wyrobów trafiały na konta różnych spółek. Większość z nich była powiązana z Grzegorzem Ż, - przewodniczącym Rady Nadzorczej oraz innymi członkami kierownictwa firmy. Do dziś nie udało się ściągnąć tych należności. Dziś tylko dwóch byłych prezesów stawiło się przed sądem. Oskarżeni czują się niewinni Z ich zeznań wynika, że najważniejsze decyzje podejmował kto inny. Na ławie oskarżonych nie ma Grzegorza Ż. Były przewodniczący Rady Nadzorczej odpowiada bowiem przed warszawskim sądem jako główny oskarżony w aferze FOZZ. Jego sprawa została wiec wyłączona do odrębnego postępowania.


POWIĄZANE

Prokuratura Okręgowa w Płocku umorzyła śledztwo w sprawie pożaru w Zakładach Mię...

Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna żąda przywrócenia obowiązkowych świadectw zd...

Znane i doceniane przez rzesze konsumentów Wędliny z Borów Tucholskich ponownie ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę