aaa_TSW_2023
CTR_2023

Resort rolnictwa opracuje opinie dotyczące prywatyzacji

21 grudnia 2015
W ministerstwie rolnictwa został powołany zespół, który będzie opracowywał opinie w sprawach prywatyzacji przedsiębiorstw z branż: hodowli zwierząt, nasiennictwa i przetwórstwa. Zespołowi przewodniczy wiceminister Artur Ławniczak - dowiedział się PAP.

W opinii ministerstwa, najistotniejszą sprawą jest zapewnienie udziału rolników w procesie prywatyzacji.

Ministerstwo Skarbu Państwa zaplanowało do 2011 roku prywatyzację 47 spółek z sektora rolno-spożywczego. Ponadto do sprywatyzowania jest 6 firm spirytusowych oraz 9 rynków hurtowych. Do końca 2009 r. resort skarbu zamierza sprzedać 24 spółki, a obecnie wszczęte są postępowania prywatyzacyjne dotyczące 11 spółek.

W najbliższym czasie zostaną sprywatyzowane m.in: Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego SA w Niechlowie, Zakłady Tytoniowe Lublin SA, Centrala Nasienna w Środzie Śląskiej, Przedsiębiorstwa Przemysłu Chłodniczego "Fritar" SA. Ponadto na ten rok przewidziana jest sprzedaż spółki Polan - Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Gdańsk.

Poseł Zbigniew Babalski (PiS), były wiceminister rolnictwa ocenił, że w procesie prywatyzacji muszą być brane pod uwagę wszystkie strony. - Źle się stało, że podczas fali prywatyzacji w latach 1993-1997 producenci pozostali bez żadnej infrastruktury okołorolniczej. Poza tym pominięto rolników i pracowników - powiedział. Poseł ma nadzieję, że tym razem błąd zostanie naprawiony. - Dobrze byłoby gdyby rolnicy mogli uczestniczyć w procesie prywatyzacji, bo tak jest na całym świecie. Nie wiem tylko, czy podczas sprzedaży tych 47 spółek uda się to zrealizować - dodał.

POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę