Ptak_Waw_CTR_2024
Zielony Ład_podpisy

Rosja chce wspólnej z UE inspekcji polskich zakładów mięsnych

6 kwietnia 2007
Rosja potwierdziła w czwartek zamiar ponownego skontrolowania wspólnie z Unią Europejską polskich procedur sprawdzania eksportowanego do tego kraju mięsa. Szef rosyjskiej Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) Siergiej Dankwert oświadczył, że konieczność taka nasuwa się po wstępnym rozpatrzeniu odpowiedzi UE.

"Unia Europejska przysłała odpowiedzi, które przy wstępnym rozpatrzeniu ujawniają nam tylko jedno: konieczność ponownego wysłania tam inspektorów i wspólnej pracy wraz z inspektorami europejskimi w reżymie roboczym" - powiedział Dankwert agencji RIA Nowosti.

Jeszcze w poniedziałek Komisja Europejska wyraziła opinię, że postulowana przez Rosję ponowna kontrola zakładów mięsnych w Polsce jest zbędna.

"Nie uważamy, by nowa inspekcja w polskich zakładach mięsnych była potrzebna" - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik komisarza ds. zdrowia Markosa Kyprianu, Philip Tod. "Uważamy, że dostarczyliśmy Rosji wyczerpujących informacji. Sami Rosjanie przyznali, że będą potrzebowali tygodnia na ich analizę" - dodał.

POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę