Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Rosja i UE zamierzają podpisać memorandum w sprawie tranzytu mięsa

30 stycznia 2006

Federacja Rosyjska i Unia Europejska planują podpisanie memorandum dotyczącego tranzytu do Rosji produktów mięsnych przez obszar UE.

Porozumienie to zostało osiągnięte podczas spotkania w Petersburgu, szefa rosyjskich służb weterynaryjnych (Rosselkhoznadzor), pana Sergeia Dankverta z Zastępcą Komisarza Generalnego UE ds. Zdrowia i Ochrony Konsumentów, panią Jaaną Rittą Husu-Kallio.

„Ponieważ naruszenia przepisów dotyczących tranzytu są dla nas niezmiernie ważne, były one jednym z głównych tematów rozmów,” powiedział agencji Interfax Sergei Dankvert. Orzekł ponadto, iż wielokrotne naruszenia przepisów są powodowane wysyłaniem do Rosji produktów bez wskazania konkretnego odbiorcy.

„Rodzi to wiele przypadków fałszerstw i kontrabandy. Obecnie petersburskie składy nie są w stanie magazynować rosnącej liczby kontenerów z nieokreślonym towarem. Ich odbiorcy nie chcą się ujawnić,” stwierdził. „W rezultacie tego, byliśmy zmuszeni do wstrzymania dostawa produktów wysyłanych „na okaziciela” i uruchomienia mechanizmów pozwalających na zwrot zatrzymanych towarów do Unii,” powiedział.

Sergei Dankvert stwierdził, iż podczas rozmów z panią Husu-Kallio, strony omówiły problem certyfikacji transportu zwierząt i „rozważyły wspólnie kwestię handlu rybnego, który powinien zangażować zarówno dostawców unijnych jak i rosyjskich.” Powiedział ponadto, że jest to bardzo ważne zagadnienie i obie strony powrócą do niego podczas kolejnego spotkania w lutym.


POWIĄZANE

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z Głównym Inspektoratem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę