aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Rosja oskarża UE, że pozostaje głucha na propozycje w sprawie polskiego mięsa

20 września 2007
Rosja oskarżyła w środę Unię Europejską o to, że pozostaje głucha na propozycje Moskwy w sprawie rozwiązania problemu zakazu importu mięsa z Polski. "W kwietniu, aby uregulować problem, zaproponowaliśmy Unii Europejskiej wspólne inspekcje polskiego systemu kontroli eksportowanego mięsa. Nie otrzymaliśmy jednak żadnej odpowiedzi" - powiedział rzecznik prasowy Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) Aleksiej Aleksiejenko.

Te inspekcje pozwoliłyby zapewnić "dobrą jakość eksportowanemu do Rosji polskiemu mięsu" i "wykluczyć jakąkolwiek możliwość reeksportu przez Polskę produktów wątpliwego pochodzenia" - podkreślił Aleksiejenko.

"Chodzi o problem techniczny, lecz mamy wrażenie, że Polska, przedstawiając się jako ofiara, chce wyciągnąć z tej sytuacji korzyści polityczne" - dodał rzecznik.

Federacja Rosyjska wprowadziła embargo w 2005 roku, zarzucając stronie polskiej fałszowanie certyfikatów weterynaryjnych i fitosanitarnych. Polska, która usunęła uchybienia, od listopada 2006 roku blokuje rozpoczęcie negocjacji między Unią Europejską a Rosją w sprawie nowego traktatu o współpracy.


POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę