Rozmowy Andrzeja Leppera z komisarzem UE Markosem Kyprianou

16 stycznia 2007

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Andrzej Lepper spotkał się dziś z Markosem Kyprianou komisarzem UE ds. zdrowia i ochrony konsumenta. Po rozmowach dwustronnych odbyła się wspólna konferencja prasowa.

Wicepremier Andrzej Lepper podziękował, że chociaż późno, to jednak Unia Europejska uznała kwestie dotyczące handlu artykułami rolnymi pomiędzy Polską, a Rosją za bardzo istotną sprawę i przystąpiła do działania.

Szef resortu rolnictwa poinformował, że w godzinach przedpołudniowych rozmawiał na ten temat z premierem Jarosławem Kaczyńskim i strona polska, po tylu miesiącach braku rozwiązania problemu rosyjskiego embarga na polskie produkty rolne uważa, że jest to kwestia polityczna. Wicepremier Andrzej Lepper dodał również, ze w Polsce odbyło się już szereg kontroli i inspekcji unijnych, i także ostatnia, zakończona w dniu wczorajszym, nie miała zastrzeżeń do obiegu dokumentacji.

Komisarz Unii Europejskiej ds. zdrowia i ochrony konsumenta Markos Kyprianou podkreślił bardzo dobrą atmosferę dzisiejszych rozmów, które dotyczyły głównie trójstronnego spotkania przedstawicieli Komisji Europejskiej, Rosji i Polski w sprawie utrzymującego się embarga na polskie produkty rolne. Spotkanie ma się odbyć 17 stycznia br., podczas targów „Zielony Tydzień” w Berlinie.

Na wczorajszej konferencji prasowej komisarz Markos Kyprianou podkreślił, że stwierdzone pewne uchybienia w zakresie tranzytu przez polskie terytorium, nie mogą być uzasadnieniem dla wprowadzenia przez Federację Rosyjską całkowitego zakazu handlu mięsem.

Zarówno wicepremier Andrzej Lepper, jak i komisarz Markos Kyprianou byli zgodni, że trudno jeszcze mówić o szybkim rozwiązaniu całego problemu.


POWIĄZANE

Już 15 i 16 października b.r. w Centrum Targowo-Kongresowym EXPO XII na ul. Prąd...

Aby utrzymać najwyższe standardy jakości żywności, Smithfield Murray zdecydował ...

W zwszłym tygodniu Polskie spółki wstrzymały produkcję nawozów azotowych tłumacz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę