Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Rzeźnicy na eksport

21 czerwca 2004

Tysiące ludzi szuka pracy, natomiast rzeźnicy mogą przebierać w ofertach. Praca dla rzeźników jest głównie za granicą, ale i w regionie zatrudnienie znaleźliby fachowcy od uboju, masarze-wędzarze, wykrywacze. Gdyby byli...

W Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Toruniu i w oddziałach zamiejscowych w Bydgoszczy i we Włocławku od połowy maja prowadzony jest nabór do pracy na Cyprze. - Nie wymagana jest nawet znajomość języka angielskiego, ale chętnych nie ma - powiedziała nam Maria Bednarek, pośrednik pracy z oddziału zamiejscowego we Włocławku.

Powiatowy Urząd Pracy w Toruniu poszukuje do pracy w Różankach koło Chełmży masarza-wędzarza. Na tę ofertę też nikt na razie nie odpowiedział. Tomasz Lipigórski, zastępca dyrektora do spraw handlowych i marketingu w Zakładach Mięsnych MAT w Czerniewicach koło Włocławka przyznaje, że jego firma przed uruchomieniem miała także problemy ze znalezieniem fachowców w zawodach rzeźniczych. - Skończyło się na tym, że część załogi przyuczyliśmy - podkreśla.

Skąd takie braki? Zdaniem pracodawców, za mało uczniów kształci się w tych zawodach. - Fachowcy ze stażem, mający doświadczenie i wysokie kwalifikacje bez trudu znaleźliby pracę - usłyszeliśmy w Zakładach Mięsnych MAT.

Praca dla rzeźników jest jednak nie tylko w polskich zakładach, zajmujących się przetwórstwem mięsa, ale i za granicą. W toruńskim "pośredniaku" były niedawno oferty z Wielkiej Brytanii i Irlandii, jeszcze teraz można skorzystać z propozycji wyjazdu na Cypr. Można, bo wciąż prowadzony jest nabór.

Fachowcy, którzy wykonują ten zawód nie chcą jednak rzucać roboty w Polsce i ruszać na Cypr. Płaca nie jest tam bowiem tak atrakcyjna jak w Niemczech czy w Wielkiej Brytanii.


POWIĄZANE

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z Głównym Inspektoratem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę