Skupiono już 1/3 półtusz wieprzowych na odnowienie rezerw państwowych.

28 stycznia 2004

Skupiono już prawie 1/3 półtusz wieprzowych na odnowienie rezerw państwowych. Według danych Agencji Rynku Rolnego do tej pory rolnicy dostarczyli 7,6 tys. ton mięsa. Większość surowca pochodzi z Wielkopolski.

Producenci za odstawiane tuczniki dostają teraz średnio od 3,20 do 3,40 zł za kilogram. Półtusze w klasie E kosztują natomiast 5,02 zł za kilogram, klasa U jest o 15 gr. tańsza. Malejące zapasy żywca wieprzowego i agencyjne ceny skupu wpływają na podwyżki surowca w całym kraju. Rosną ceny tuczników skupowanych nie tylko na rezerwy i eksport, ale tych przeznaczonych na krajowy rynek i na przerób.

Niektóre zakłady mięsne już 2 tygodnie temu podniosły nieco ceny żywca. Inne przymierzają się do tego wkrótce. Na razie zakłady jeszcze utrzymują dotychczasowa cenę skupu żywca wieprzowego. Niektóre myślą jednak o podwyżce już pod koniec tego tygodnia, średnio o 20 gr. za kilogram.

Największy wzrost cen prosiąt widać na targowiskach w woj. mazowieckim, w ciągu 2 tygodni średnio o 10-20 zł za parę. Na Dolnym Śląsku i Pomorzu odnotowano spadki.


POWIĄZANE

Sokołów S.A. sfinalizował kolejną inwestycję, której celem jest minimalizacja wp...

  Jak poinformował Główny Inspektoroat Weterynarii, dzięki staraniom Głównego Le...

Większość chłodni składowych wysłała do swoich klientów komunikaty opierające si...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę