Adama_poleposition_15.03_30.04

Słabe wyniki Zakładów Tłuszczowych "Kruszwica"

9 sierpnia 2004

Zakłady Tłuszczowe "Kruszwica" rozczarowały inwestorów. W drugim kwartale spółka osiągnęła znacznie gorsze wyniki, niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

W ogóle cały ubiegły rok "Kruszwica" mogła zaliczyć do niezwykle udanych. W 2003 zarobiła na czysto blisko 40 mln zł. Sukces był tym większy, że za trzy kwartały 2002 spółka odnotowała ponadmilionową stratę.

Gorzej niż przed rokiem

Jednak wydaje się, że czas prosperity firma ma już za sobą. Na to przynajmniej wskazują opublikowane przez nią wyniki za drugi kwartał. Zysk netto "Kruszwicy" wyniósł zaledwie 4 mln zł w porównaniu z 13,6 mln zł odnotowanymi rok wcześniej. W sumie od początku roku firma zarobiła na czysto 12,8 mln zł, podczas gdy pierwsze półrocze 2003 zakończyła zyskiem w wysokości 23,8 mln zł.

Powodów kilka...

Według rzecznik prasowego ZT "Kruszwica", Rafała Wadlewskiego, jest kilka powodów pogorszenia wyników. – Przede wszystkim przychody ze sprzedaży spadły w porównaniu z drugim kwartałem roku ubiegłego o ponad 11 proc. – wyjaśnia Wadlewski. – M.in. przyczynił się do tego wzrost cen rzepaku, podstawowego surowca do produkcji.

Istotnie zwiększyły się także koszty ogólnego zarządu, które wzrosły z 6,2 mln zł w drugim kwartale 2003 do 12,2 mln zł w tym roku. – Do tego powiększyły się nasze zobowiązania podatkowe – dodaje Wadlewski.

Według analityków, w reakcjii na słabsze wyniki może spadać kurs akcji "Kruszwicy".


POWIĄZANE

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz zdecydowanie negatywnie ocenia propozycję...

W ostatnich tygodniach branża mięsna, a szczególnie hodowcy trzody chlewnej, są ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę