BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Spotkanie z przedstawicielami branży mięsnej

29 stycznia 2007

W piątek dzisiejszym wiceprezes Rady Ministrów, minister rolnictwa i rozwoju wsi Andrzej Lepper oraz sekretarze stanu: Marek Zagórski i Henryk Kowalczyk spotkali się z przedstawicielami Rady Gospodarki Żywnościowej, Związku Polskie Mięso, Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP oraz Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej - POLSUS.

Podczas spotkania przedyskutowano możliwości rozładowania tzw. „górki mięsnej” oraz wdrażania wieloletnich umów handlowych producentów rolnych z zakładami przetwórczymi. Potwierdzono, że jedyną drogą do zapewnienia stabilności na rynkach rolnych są wieloletnie, handlowe powiązania producentów rolnych z zakładami przemysłu spożywczego.

- Im wcześniej zainteresowane strony uświadomią sobie taką konieczność tym szybciej podmioty będą stabilne ekonomicznie i konkurencyjne na rynku europejskim – powiedział wicepremier Andrzej Lepper.

Uczestnicy wyrazili zadowolenie z przedstawionych inicjatyw i zobowiązali się do przedłożenia jeszcze w tym miesiącu propozycji organizacyjnych, związanych z powiązaniami handlowymi. Z takiej formy współpracy z resortem nie chcieli skorzystać rolnicy z Wielkopolski, którzy uczestniczyli 24 bm. w spotkaniu w Lesznie.


POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę